Hydroizolační fólie pro váš dům i zahradu

Volejte na infolinku +420 724 966 794


Asfaltové hydroizolační materiály

Asfaltové hydroizolační materiály

Oxidované pásy natavitelné

S nosnou vložkou ze skelné rohože

Pásy obsahující skelnou rohož (netkanou textilii ze skleněných vláken) mají velkou tepelnou stálost a plošnou stabilitu, ale malou pevnost v tahu (tržné zatížení) a tažnost; používají se tedy zejména jako jednovrstvá izolace proti zemní vlhkosti. Nedoporučují se tam, kde spodní či povrchová stékající voda působí hydrostatickým tlakem. U vícevrstvých povlaků, např. na střechách, mají být vždy kombinovány s jiným typem nosné vložky (skelná tkanina, polyester). Reprezentantem této skupiny je pás typu BITUMAX V60 S35.

Použití:

Pás je určen do hydroizolačních souvrství podzemních částí budov proti zemní vlhkosti, případně v kombinaci s jinými kvalitnějšími asfaltovými pásy jako vnitřní (výjimečně i spodní) vrstva hydroizolačního souvrství plochých střech v základním provedení, které nevyžaduje zvýšené požadavky na kvalitu a trvanlivost.

Zajímá vás oprava střechy z asfaltových pásů? Prohlédněte si technickou dokumentaci a kontaktujte nás, poradíme vám.

S nosnou vložkou ze skelné tkaniny

Izolační pásy s nosnou vložkou ze skelné tkaniny mají nízkou průtažnost, avšak velmi vysokou pevnost v tahu (tržné zatížení). Výhodou je i tepelná stálost a plošná stabilita. Používají se jako izolace proti zemní vlhkosti, proti spodní či povrchové stékající vodě působící hydrostatickým tlakem. Na střechách pak zejména jako podkladní vrstva nebo mezivrstva u vícevrstvých izolací. Reprezentantem této skupiny je asfaltový pás BITUMAX G200 S 40.

Použití:

Pás je určen do hydroizolačních souvrství podzemních částí budov proti zemní vlhkosti, proti volně stékající vodě i proti tlakové vodě. Izolační systém se zde navrhuje zpravidla jako dvouvrstvý nebo třívrstvý. V hydroizolačních souvrstvích plochých střech se používá jako podkladní vrstva či mezivrstva s velkou pevností (tržné zatížení).

Doporučíme vám nejvhodnější způsob opravy střechy z asfaltových pásů

S nosnou vložkou z hliníkové fólie a skelné rohože

Izolační pásy s nosnou vložkou z hliníkové folie v kombinaci se skelnou rohoží mají vysoký faktor difúzního odporu a vysoký poločas prostupu pro radioaktivní plyny. Na střechách se uplatňují jako parozábrany, které mohou současně plnit funkci pojistné izolační vrstvy. Reprezentantem této skupiny je asfaltovový pás BITUMAX AL S35.

Použití:

Pás je určen pro izolace spodních částí budov proti zemní vlhkosti a jako protiradonová bariéra. Ve střešních pláštích pak jako parozábrana, přičemž může současně plnit i funkci pojistné hydroizolační vrstvy. Zde se zpravidla podkládá pásem PER V 13. Minimální teplota při aplikaci je +10°C.

SBS modifikované asfaltové pásy

S nosnou vložkou ze skelné tkaniny

Izolační pásy s nosnou vložkou ze skelné tkaniny mají nízkou průtažnost, avšak velmi vysokou pevnost v tahu (tržné zatížení). Výhodou je i tepelná stálost a plošná stabilita. Používají se jako izolace proti zemní vlhkosti, proti spodní či povrchové stékající vodě působící hydrostatickým tlakem. Na střechách je SBS modifikovaný pás vhodný zejména jako podkladní vrstva nebo mezivrstva u vícevrstvých izolací. Reprezentantem této skupiny je modifikovaný asfaltový pás BITU-FLEX GG.

Použití:

V hydroizolačních souvrství chránících podzemní části budov proti zemní vlhkosti, proti radonu a tlakové vodě. V hydroizolačních souvrstvích střešních plášťů je nedílnou součástí skladeb obrácených či provozních střech se základními požadavky.

Hledáte dodavatele pro vaše asfaltové hydroizolační materiály? Prohlédněte si naše reference.

S nosnou vložkou z polyesteru

Izolační pásy s nosnou vložkou z polyesteru mají poměrně vysokou pevnost v tahu (tržné zatížení) a velmi vysokou průtažnost. Jsou vhodné jako izolace proti zemní vlhkosti a povrchové stékající vodě. Zejména však jsou určeny pro vytváření izolačních vrstev (povlakových krytin) plochých, ale i šikmých střech. Reprezentantem této skupiny je např. asfaltový pás BITU-FLEX PV.

Použití:

Pás je určen do hydroizolačních souvrství chránících podzemní části budov proti zemní vlhkosti a v kombinaci s pásy s nosnou vložkou ze sklotkaniny i proti tlakové vodě. V hydroizolačních souvrstvích střešních plášťů se uplatňuje jako jedna z vrstev skladeb obrácených či provozních střech se základními požadavky, u ostatních typů střech může být využit jako spodní vrstva i u skladeb se zvýšenými požadavky na kvalitu a životnost pro sklony nad 6°.

 

Dokumenty ke stažení

Máte zájem o nákup asfaltových hydroizolačních pásů?

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Pro rychlejší informaci můžete volat  +420 724 966 794


IZOLPROTAN s.r.o.

Čestice 159
517 41 Kostelec nad Orlicí
Tel.: +420 494 661 559
E-mail:


Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k odběru novinek

© 2017, IZOLPROTAN s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na Profesionální CMS | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑